Zdrowie w Pracy
Zdrowie w Pracy
Zdrowie w Pracy

Zdrowie w Pracy

Zdrowie w Pracy i pozycja siedząca to ogromny problem oraz wyzwanie dla naszego ciała. Niestety realia w jakich funkcjonujemy -praca, spożywanie posiłków, rozrywka-skłaniają nas do tej pozycji. Często nie zdajemy sobie sprawy jak ogromną część życia spędzamy siedząc. Od początku istnienia człowieka ruch był podstawą egzystencji, wszystkie procesy jakie zachodzą w naszym ciele są od niego bezpośrednio uzależnione. Nienaturalnym jest ciągłe siedzenie. Niestety ewolucja nie ma najmniejszych szans aby dogonić cywilizację, a cenę tej nierównej walki płaci nasze ciało.

W materiałach na stronie jakie dla Was przygotowałem chciałbym poruszyć ten problem jednak mam świadomość, że świata nie zmienię. Jednak sukcesem dla mnie będzie fakt, jeśli jakiekolwiek korzyści lub wnioski wyciągnięcie na stałe z tego materiału, przestanie Was boleć szyja, ramiona lub plecy. Mam pełną świadomość, że po przeczytaniu tego materiału nikt nie zacznie siedzieć wyprostowany przez osiem godzin przy komputerze. Jeśli jednak zaczniecie sie prostować przez kilka minut na godzinę, zaczniecie się rozciągać w chwili przerwy czekając na kawę lub oddychać przeponą aby zażegnać stres lub zdenerwowanie to Wasze ciało bardzo szybko Wam za to podziękuje.

W czym jest problem i co nie działa ?

Głównym problemem jest spięty i skrócony przód całego ciała, jednocześnie bardzo rozciągnięty i osłabiony tył począwszy od tylnej części uda, a skończywszy na samej głowie. Skutki takiego stanu:

  • osłabione i nadmiernie rozciągnięte tylne części ciała od szyi po kończyny dolne
  • stres, złe samopoczucie oraz nadmierne napięcie – kwestia hormonalna – kortyzol
  • zbytnie skupienie i koncentracja na celu/pracy to skutkuje brakiem przerw od pozycji siedzącej
  • bóle głowy, zamglenie umysłu, bóle szyi, nadgarstków – (to już powinno dać Wam do myślenia)
  • wzrost wagi ciała – tkanki tłuszczowej
  • problemy z oddychaniem i dotlenieniem organizmu co również będzie skutkować złym samopoczuciem i kumulacją napięcia.

Kolejne wpisy będą pokazywać Wam jak działać aby zachować lub odbudować Zdrowie w Pracy. Ćwiczenia, prawidłowa postawa ciała, ergonomia pracy przy biurku to tylko niektóre z tematów jakimi się zajmiemy 🙂

Zaproszenie do dalszej aktywności oraz współpracy.

Mam nadzieje, że wykorzystacie, jeśli nie całość to chociaż część zawartych wskazówek. Ciało ludzkie bardzo chętnie wraca do równowagi mimo wielu bardzo negatywnych nawyków. Ogólnie rozumiana aktywność sportowa często ratuje nas przed bólami związanymi z praca biurową, a tym bardziej będą poprawiały stan zdrowia wskazane metody oraz ćwiczenia.
Celem jeszcze większego zmotywowania Was do pracy dodatkowo przekazujemy dla Was film. Nagranie jest krótkim rozruchem i jednocześnie 2-3 minutową przerwą w trakcie pracy za biurkiem.

Kliknij aby zobaczyć co dla Was przygotowaliśmy.

W naszej pracy jako trenerzy personalni kładziemy ogromny nacisk na zdrową i ładną nie tylko sylwetkę ale również postawę ciała. Wykorzystujemy dużo więcej metod oraz ćwiczeń niż te zaprezentowane w tym materiale. Jeśli chcecie się przekonać jak to wygląda Zapraszamy Was na trening personalny.

Do zobaczenia 🙂