Zdrowe plecy za biurkiem

Zdrowe plecy za biurkiem to tak naprawdę kompleksowa oferta zajęć grupowych on line oraz stacjonarnych.  W linku poniżej obszernie wyjaśniamy co zawierają warsztaty oraz zajęcia w grupie. Zdrowie za biurkiem to nie tylko zdrowe plecy chociaż rzeczywiście w tej sytuacji są one najważniejsze. Korekty wymaga również odcinek szyjny naszego ciała, wysunięte do przodu barki oraz złe ułożenie bioder. Zajęcia dla firm, ale także grup zorganizowanych bez względu na intensywność zawsze ukierunkowane są na poprawę postawy całego ciała oraz samopoczucia. Wejdź i zobacz szczegółową ofertę.

Zdrowie w pracy, czyli zamieszczony poniżej poradnik to zbiór zasad oraz ćwiczeń jak radzić sobie z wieloma problemami. Pozycja siedząca to aktualnie największa zmora naszych czasów jeśli chodzi o problemy zdrowotne pojawiające się podczas pracy. Bardzo trudno zachować prawidłową pozycję podczas pracy za biurkiem. Jednak nawet jeśli tego do końca nie robimy można odwrócić negatywne skutki wykonując regularnie pewne ćwiczenia, które możecie zrobić również na miejscu. Zestaw takich ćwiczeń, metod oraz sposób ich wykonania znajdziecie właśnie pod tym linkiem. Zapraszamy.

Powyższe pozycje będą prowadzić do zmniejszania, a nawet całkowitego eliminowania bólu pleców. Zła postawa ciała, pozycja siedząca ale również nieprawidłowa pozycja stojąca będą przyczyniać się do wielu problemów.  Na ich rozwój na wpływ wiele czynników począwszy od złej diety, a skończywszy nawet na nieprawidłowej pozycji podczas spania. Wszystkie problemy o których można by napisać książkę to zbiór małych elementów, które należy składać niczym puzzle. Najlepiej sprawdzi się tutaj metoda małych lecz częstych kroków. Po pierwszym nic się nie wydarzy, jednak czym więcej ich uzbieramy tym szybciej będą się pojawiać efekty. 

Zacznijcie od kilku przerw od pozycji siedzącej w czasie pracy, cofajcie głowę, prostujcie odcinek piersiowy kręgosłupa. Starajcie się nie zsuwać z krzesła, czyli nie zmieniać naturalnego ułożenia miednicy. Dobrym początkiem zwiększenia aktywności będą częste spacery i liczenie kroków w skali dnia. Zmianę nawyków żywieniowych warto zacząć od zdrowych lekkich kolacji z większą ilością warzyw. 

Kolejnym ważnym tematem będzie poprawa diety oraz Zdrowe Zakupy o którym poczytacie tutaj. Poza Facebookiem i stroną internetową znajdziecie nas również na LinkedIn, gdzie regularnie publikujemy treści bezpośrednio związane ze zdrowiem w miejscu pracy 🙂