Trener Personalny Łódź Retkinia

Trener Personalny Łódź Retkinia to nowy rozdział w naszym życiu oraz naszej pracy. Podczas pandemii podjęliśmy decyzję o prowadzeniu treningów personalnych w studiu treningu personalnego na Retkini. Pracując wcześniej w klubie fitness szukaliśmy dużo lepszej przestrzeni pod kątem komfortu i jakości pracy. Trening personalny jak sama nazwa wskazuje musi być dopasowany do osoby ćwiczącej pod kątem doboru ćwiczeń, metod, celu oraz możliwości. Jednak niewielu trenerów pamięta jak ważna jest przestrzeń treningowa. Nie chodzi oczywiście tylko o obszar do ćwiczeń wyposażony w matę, ketle oraz TRXa. Osobisty trening to usługa najwyższej jakości dlatego poza kompetencjami trenera ogromnie ważne są warunki treningu.

Kliknij aby skontaktować się z nami i umówić na wstępne spotkanie. 

Trener Personalny Łódź Retkinia

Jesteśmy związani z treningiem siłowym oraz kondycyjnym od ponad 12 lat. Uczestniczyliśmy w wielu wydarzeniach sportowych oraz spędziliśmy masę czasu na różnych salach treningowych. Wszystkie doświadczenia mają ogromny wpływ na wyciągane przez nas wnioski odnośnie najlepszych warunków do ćwiczeń.

Trener Personalny Łódź Retkinia
Trener Personalny Łódź Retkinia
Trener Personalny Łódź Retkinia

Nasza historia

Nasza przygoda z ciężarami rozpoczęła się w małej osiedlowej siłowni, gdzie panowała bardzo dobra atmosfera jednak zawsze brakowało miejsca szczególnie na rozciąganie i chwile odpoczynku w pozycji leżącej.

Kolejny etap to treningi biegowe oraz starty w zawodach biegowych, gdzie również zwracaliśmy bacznie uwagę na organizację tego typu imprez.

Trening crossfit czyli rywalizacja, skrajne zmęczenie, rekordy, brak strefy komfortu to czas kiedy sprawdzaliśmy swoich sił w treningu kondycyjno-wytrzymałościowym. Tutaj wbrew pozorom bardzo ważna była przestrzeń i warunki do treningu. Zarzuty sztangą, padnij-powstań, skakanka, mobilizacja na zakończenie. Trening nie byłby możliwy bez wystarczającej ilości miejsca, motywującej mocnej muzyki, dopingu trenera oraz przestrzegania odpowiedniego dystansu.

Zajęcia Kettlebells grupowe, indywidualne, Mistrzostwa Polski to od ponad 4 lat nasza specjalizacja. Bezpieczny obszar podczas tureckiego wstawania czy odmachów ketlem to absolutna konieczność, czego nie rozumie wiele osób na klasycznej siłowni z maszynami. Strach pomyśleć jaką krzywdę może wyrządzić lecący odważnik. Ostrożność, uwaga i skupienie są bardzo ważne, jednak nie tylko ze strony osoby ćwiczącej ale przede wszystkim ze strony osób w pobliżu. Takich problemów nie ma w studiu treningu personalnego w jakim pracujemy. Strefa treningu wydzielona jest tylko dla Ciebie. W każdej chwili możesz odrzucić odważnik jeśli poczujesz, że coś jest nie tak. Upadnie on na podłogę i nikomu nie zrobi krzywdy. Doświadczony w takich sytuacjach trener będzie cały czas czuwał i podpowie jak wyjść z opresji.

Atmosfera i klimat

Atmosfera i klimat to niezbędne elementy aby trening przebiegał prawidłowo, a osoba psychicznie zmęczona po ciężkim dniu w pracy mogła odreagować i w pełni wykorzystać korzyści wynikające z fizycznej aktywności oraz pozytywnego zmęczenia.

Temperatura oraz światło

Sprawna klimatyzacja, nawiew chłodnego powietrza oraz odpowiednie oświetlenie są również bardzo ważne. Istotne jest jednak dopasowanie tych parametrów do danej osoby. Każdy lubi klimatyzowane pomieszczenia ale nie każdy dobrze je znosi. Światło, które nie męczy oczu i nie kojarzy nam się z biurem, z którego własnie uciekliśmy również będzie bardzo cenne.

Muzyka i pozytywni ludzie

Otaczające nas dźwięki wbrew pozorom mają ogromny wpływ na trening. Jedna osoba będzie chciała odreagować stres przy mocnej rokowej muzyce, inna zaś będzie wolała wykonać zadane ćwiczenia w nieco spokojniejszym klimacie oraz skupieniu. W przypadku studia dostosowanie tego parametru jest standardem z naszej strony. Czy jesteśmy pozytywnymi ludźmi ? Tą ocenę pozostawiam już osobom, które z nami pracują, a ich opinię możecie sprawdzić w tym miejscu.

Spokój, skupienie, koncentracja

Nie ma chyba lepszego miejsca jeśli chodzi o 100% oddania się i skupienia na treningu. Brak innych osób wykonujących trening o zupełnie innym charakterze daje nam właśnie takie możliwości. Nie ma tutaj latających piłek nad głową, spadających sztang tuż obok Was czy krzyczących i dopingujących kogoś innego osób.

Opcja technik relaksacyjnych

To chyba jedyne miejsce gdzie, mając do dyspozycji całą sale możemy wprowadzić ćwiczącego w stan pełnego wyciszenia i relaksacji. Przyciemnione światło, odpowiednia spokojna muzyka, odgłosy natury. Podopieczny skupia się tylko na swoim ciele i oddechu, słyszy poza odpowiednią muzyką tylko nasz obniżony ton głosu i odpoczywa.

Zdrowie ze względu na kontakt z minimalną ilością osób

W tej części nie chodzi już tylko o panującą pandemię. Osoby z obniżoną odpornością, innymi problemami zdrowotnymi na pewno będą się czuły u nas bezpiecznie. W czasie zimnych okresów pogodowych sprzyjających zachorowaniom na grypę prawdopodobieństwo zarażenia się jest u nas o wiele niższe niż w klubie sportowym.

Niezmienne warunki treningu

Bezpieczeństwo i komfort psychiczny pojawia się już przed samym treningiem. Podopieczny wybierając się do nas na trening cały czas ma świadomość, że wyznaczone miejsce czeka na niego. Jak bardzo nie byłby zmęczony, przygnębiony, rozkojarzony wie, że spędzi ten czas bardzo dobrze. Nikt nie zajmie mu ulubionej przestrzeni treningowej nawet podczas późnego popołudnia gdy wiele osób ćwiczy prosto po pracy. My zadbamy już o to aby poczuł się dużo lepiej od pierwszych minut treningu.

Warsztat pracy trenera

Na sam koniec artykułu dla ćwiczącego niezauważalny ale dla nas bardzo ważny parametr. Niestety my również jesteśmy tylko ludźmi i nie mamy nadludzkiej siły. To jak zadbamy o siebie i swoje miejsce pracy będzie się bezpośrednio przekładać na jakość spotkania. Nie tylko trening dzięki lepszym warunkom będzie lepiej poprowadzony ale również sama atmosfera oraz relacja będzie korzystniejsza.

Blisko położone akcesoria treningowe, możliwość ściszenia muzyki, brak hałasu spowodowanego zajęciami grupowymi na tej samej sali, to wszystko daje nam dużo większą moc w pracy z Wami. Szatnia tuż obok, przekąska pod ręką czy kawa to coś co uratuje każdego w ciężkich chwilach zmęczenia.

Zerknij na ofertę w naszym cenniku jeśli chcesz rozpocząć z współpracę.

Trener Personalny Łódź Retkinia – skontaktuj się z nami również na Facebooku.