Higiena Pracy

Higiena pracy

Higiena pracy jest bardzo ważna. Chwila oddechu, relaksu, skupienia absolutnie nie zaburzy Waszego tempa pracy, wręcz przeciwnie. Lepsze skupienie, uporządkowanie myśli, kilka głębokich wdechów przez nos i powolny wydech -te wszystkie zabiegi pomogą podładować baterię i opanować emocje. Czym może skutkować taka 2-5 minutowa przerwa na godzinę ? Tylko i wyłącznie bardziej efektywnym wykorzystaniem pozostałego czasu. Dużo lepszą i szybszą realizacją zadań. Kilkukrotnym nadrobieniem tego co moglibyście z bólem zrobić w te 5 minut nie biorąc chwili oddechu.

  • wstawaj na 2-3 minuty co pół godziny – rozruch, krążenia, przeprosty – jak na załączonym filmie na końcu opracowania.
  • stań pod ścianą i zamknij oczy – wyprostowanie postawy ciała może na początku wydać sie czymś nienaturalnym, gdy “naturalnym” stała się pozycja siedząca – relaks oraz praca z oddechem.
  • oderwij wzrok od komputera – odpoczynek dla oczu – skupienie się na obrazach w przestrzeni
  • wykonuj elementy stretchingu lub mobilizacji

Bardzo mocno skupiamy się na zdrowiu nie tylko fizycznym ale również psychicznym. W naszym szybkim życiu bardzo ważne jest aby znaleźć chwilę na odpoczynek i regenerację. Uczmy się nie tylko jak ciężko i efektywnie pracować ale również jak skutecznie odpoczywać. W treningu będą temu sprzyjały wszelkie techniki oddechowe oraz relaksacyjne, które prowadzimy również na naszych treningach on-line. Zapoznaj się z różnymi wariantami tej aktywności.