Trening personalny Kobiet w ciąży

Trening personalny Kobiet w ciąży.

Trening kobiet w ciąży jest to dziedzina jaką zajmuję się od pewnego czasu. Przez ten czas przekonałam się, że każda kobieta i każda ciąża są inne.
Nie ma dwóch identycznych kobiet, organizmów – dlatego każda przyszła mama przechodzi i odczuwa ciążę inaczej. Stąd wiem jak ważna podczas treningu jest rozmowa i szybka reakcja.

Idąc za tą myślą, zanim dojdzie do samego spotkania i aktywności fizycznej, konieczny jest wywiad z ciężarną o jej stanie zdrowia i samopoczuciu. I tutaj pojawia się bardzo ważny aspekt –ZAUFANIE!! Droga przyszła Mamo – nie bój się mówić o swoim złym samopoczuciu, o tym, że coś Cię danego dnia boli, kiepsko się czujesz, może źle spałaś, może dokucza Ci zgaga, a może zwyczajnie wstałaś lewą nogą 😉 Na każde z powyższych znajdziemy rozwiązanie.

Moja rola jako trenera

to- SŁUCHAĆ I REAGOWAĆ na uwagi podopiecznej i jej samopoczucie, bo tylko w ten sposób możemy sobie nawzajem zaufać.

Pamiętaj! Trening w ciąży nie ma na celu doprowadzić Cię do bezdechu.

Co jest zatem celem:

– szeroko rozumiana poprawa samopoczucia!
– dotlenienie organizmu
– poprawa krążenia
– zapobieganie lub niwelowanie opuchlizny spowodowanej zatrzymaniem wody
– wzmocnienie ciała – poród to duży wysiłek!!
– nauka podstawowych wzorców ruchu, bo ciało się zmienia i środek ciężkości również
– nauka pracy nad mięśniami dna miednicy, których stan powinien zostać skonsultowany wcześniej z fizjoterapeutą uroginekologiem

Pamiętaj, że jest to czas dla Ciebie! Skup się na sobie i swoim ciele, które w tym momencie służy nie tylko Tobie, ale również Twojemu dziecku.

Byłaś aktywna przed ciążą? SUPER.
Mimo to zawsze, zanim podejmiesz aktywność fizyczną w ciąży skonsultuj się ze swoim lekarzem i informuj swojego Trenera o wszelkich zmianach lub przeciwwskazaniach od lekarza.
Prześlij do mnie informację jakich udzielił Tobie prowadzący lekarz oraz napisz o swoich wątpliwościach. Chętnie podpowiem jak ćwiczyć oraz jaką aktywność możesz wykonywać. Poczujesz się lepiej i bardziej komfortowo w swoim ciele, w nowej roli jako kobieta w ciąży i przyszła mama 🙂