Skyr Lidl

Skyr Lidl firmy Mlekovita. zwrócił naszą uwagę swoim bardzo dobrym składem oraz smakiem. Zawartość białka w 100g produktu to aż 10g. Jogurt ten wypada dużo lepiej niż np. jogurt pitny Piątnica i ma o 3,5g białka więcej. Warto zwrócić uwagę na ilość tłuszczu zawartego w tym produkcie. Jest go dokładnie 0g. Miłe zaskoczenie. Kontrolowanie ilości tłuszczu w diecie jest bardzo ważne gdyż tłuszcze niosą ze sobą bardzo duży ładunek kaloryczny. Zbyt duże ich spożywanie szczególnie w połączeniu z prostymi węglowodanami na pewno nie poprawi naszej sylwetki.

Skyr Lidl
Skyr Lidl

      Analizując dalej jogurt skyr typu islandzkiego warto zwrócić uwagę na ilość węglowodanów. Tutaj również jest ich nieco mniej niż w innych jogurtach o podwyższonej zawartości białka. Na 100g produktu mamy 8g węglowodanów. Należy pamiętać, że jest to jogurt jednak owocowy, a dokładnie z dodatkiem truskawek, przez co ilość węglowodanów jest większa. Sprawdzi się idealnie jako zamiennik czegoś słodkiego. Jego smak jest bardzo dobry, a słodkość zrównoważona. Dodając nieco suszonych owoców lub owoców liofilizowanych otrzymamy pyszny nadal niskokaloryczny deser.

Jeszcze lepszymi parametrami będzie charakteryzował sie naturalny odpowiednik naszego jogurtu. Posiada jeszcze więcej białka, mniej węglowodanów i sumarycznie mniej kalorii. Mlekovita robiąc swoją linie produktów SBA (Super Body Active) mocno się przyłożyła i nie boi się konkurencji innych firm również produkujących jogurty SKYR.

Skyr Lidl

Podsumowując

Tak dobre parametry makro składników to nie wszystko. Dzięki niskiej zawartości tłuszczu na 100g jogurtu przypada tylko i wyłącznie 72 kcal (wersja naturalna ma jeszcze mniej kalorii. Dokładnie 66 kcal. Idzie to bardzo dobrze w parze z faktem, że jogurt ma bardzo gęstą konsystencję i dzięki temu jest bardzo sycący. Wskazany pojemniczek na zdjęciu to 500g. Spokojnie starczy na dwie porcje śniadaniowe. Wystarczy dodać do niego orzechów, płatków orkiszowych czy kruszonego kakao i odżywcze oraz zdrowe śniadanie mamy gotowe. Owsianka z dodatkiem takiego jogurtu stanie się w pełni zbilansowanym posiłkiem własnie dzięki uzupełnieniu białka. Smak również będzie dużo bogatszy.